کد مطلب : 3304
04 بهمن 1394 - 09:36
تعداد بازدید : 2334 بار
اخبار » اخبار وسط

کتاب روضةالاحباب روایتی منظوم و داستانی در مقتل امام حسین علیه‌السلام (به زبان هورامی)، به زودی از سوی انتشارات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر می‌شود.

کتاب روضه الاحباب که توسط مظهر ادوای تصحیح و به فارسی ترجمه شده است به زودی از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و رونمایی خواهد شد. روضه الاحباب روایتی منحصر به فرد از واقعۀ عاشورا و حوادث بعد از آن است که در غرب ایران نضج یافته و عناصر فولکلور و محلی بدان رنگی از تازگی و شیوایی زده است. این اثر منظوم که نشانگر عشق و دلدادگی قوم هورامی و کُرد به امام حسین علیه‌السلام و قیام حماسی اوست، به شیوه‌ای تاریخی – اسطوره‌ای، مصائب خاندان اهل بیت و قیام‎های خونخواهانۀ پیروان آن حضرت را به تصویر می‌کشد و از این رهگذر روایتی متفاوت از قیام عاشورا پیش چشم مخاطب می‎نهد.

پشت جلد کتاب آمده است: واقعه عاشورا و قیام امام حسین تصویر بی بدیلی است که صورتگران معنی را قرن ها به تکاپو و تحیر واداشته است. شاید هیچ واقعه تاریخی دیگری در جهان اسلام، تا بدین حد در قلمرو ادبیات و هنر ایرانی – اسلامی نمود نداشته باشد. منظومه هورامی (گورانی) روضه الاحباب، روایت قیام عاشورا و حوادث پس از آن است؛ روایتی که در غرب ایران نضج یافته و عناصر فولکلور و محلی بدان رنگی از تازگی و شیوایی زده است. این اثر منظوم که نشانگر عشق و دلدادگی هوم هورامی و کرد به امام حسین و قیام حماسی اوست، به شیوه ای تاریخی – اسطوره ای، مصائب خاندان اهل بیت و قیام های خونخواهانه پیروان آن حضرت را به تصویر می کشد و از این رهگذر روایتی متفاوت از قیام عاشورا پیش چشم مخاطب می نهد.

این کتاب به تصحیح و ترجمۀ مظهر ادوای توسط انتشارات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 240000 ریال در 498 صفحه روانه بازار نشر خواهد شد.

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

28 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
59
1402
6585
27910
16513841