کد مطلب : 5301
19 شهریور 1396 - 14:22
تعداد بازدید : 875 بار
اخبار » اخبار وسط

مرکز نگه‌داری نسخه‌های خطی نفیس و کمیاب قرآنی و اسلامی در دانشگاه «القاسمیه» شهر «شارجه» امارات راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری arabic.china.org.cn؛ مراسم افتتاحیه این مرکز روز پنجشنبه(۱۶ شهریورماه) با حضور «شیخ سلطان بن محمد قاسمی»، حاکم شارجه برگزار شد.

 
در این مرکز، تعدادی از اسناد و نسخه‌های خطی نفیس اسلامی متعلق به قرن پنجم هجری که حاکم شارجه طی سفر به کشورهای مختلف جهان آن‌ها را گردآوری کرده است، نگه‌داری می‌شود.
 
در این مرکز همچنین، ۴ مجموعه از نسخه‌‌های خطی اصیل و کمیاب اسلامی با موضوعات مختلف علوم فقهی، حدیث، تفسیر، زبان عربی، نجوم، ریاضیات، پزشکی و داروسازی نگه‌داری می‌شود و علاوه بر این، بخشی از این مرکز نیز به نگه‌داری نسخه‌های خطی کمیاب و نفیس قرآن کریم اختصاص دارد.
 
مرکز مذکور براساس معماری اسلامی، در دو طبقه و در مساحتی بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ متر مربع در دو طبقه بنا شده و دارای بخش‌های مختلف خدماتی و فنی است و به جدیدترین تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده در مراکز نسخ خطی جهان تجهیز شده است.

«شیخ سلطان بن محمد قاسمی»، حاکم شارجه در این باره گفت: این مرکز دارای ۱۵۰۰ نسخه خطی درباره علوم مختلف است که بیشتر آن‌ها به زبان عربی است و مرکزی معتبر برای تحقیقات و پژوهش‌های علمی به شمار می‌رود

 

 

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

649 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
14673
14666
89144
259932
13784358