کد مطلب : 6332
06 آبان 1397 - 20:02
تعداد بازدید : 126 بار
اخبار » اخبار وسط

معاون تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان گفت: اصفهان مهد ادیان توحیدی است و نمونه عینی گفتگوی میان ادیان و زندگی مسالمت‌آمیز را در طول قرن‌های متمادی در این شهر شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید حسین مومنی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات اصفهان اظهار داشت: اصفهان به لحاظ سابقه طولانی مهد ادیان توحیدی بوده است و بر این اساس در طول تاریخ زندگی مسالمت آمیز در این شهر و استان شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: بر این اساس بحران اجتماعی در این ارتباط در اصفهان نداشته‌ایم و برخلاف برخی شهرهایی که سیاست‌ موجب ایجاد مسایلی در آنها شده است سابقه هیچ نوع محاربه، نزاع و خصومتی وجود نداشته است.

نمونه عینی گفتگوی میان ادیان را در اصفهان شاهد هستیم

معاون تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه استان اصفهان تاکید کرد: از جمله مکان‌های پتانسیل دار برای گفت‌وگوی ادیان توحیدی شهر اصفهان است که نمونه عینی گفتگوی میان ادیان و زندگی مسالمت‌آمیز را در طول قرن‌های متمادی در این شهر شاهد هستیم.

وی ادامه داد: بر این اساس در طول دوره‌های گذشته حدود هشت دوره همایش ادیان توحیدی در اصفهان برگزار شده است که تجربیات خوبی در ارتباط با زندگی مسالمت آمیز ادیان در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام مومنی با اشاره به اینکه نمایشگاه آثار نسخ خطی در حاشیه همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در اصفهان برگزار می شود، بیان داشت: نسخ خطی از امام رضا (ع)، نسخی از ادیان مختلف، نسخ خطی آستان قدس با موضوع گفتگوی ادیان و نسخ اصیل اسلامی از جمله موارد ارائه شده در این نمایشگاه است.

شناخت کامل ادیان از یکدیگر از جمله اهداف همایش گفت‌وگوی ادیان است

وی با بیان اینکه شناخت کامل ادیان نسبت به یکدیگر از جمله اهداف همایش امام رضا (ع) و گفت‌وگوی ادیان است، بیان داشت: لازم است ادیان توحیدی به مرزهای مشترک نزدیک و تسری پیدا کند چراکه اگر ادیان توحیدی با یکدیگر تعامل درستی نداشته باشند افراطی گری، تصدی‌گری و ادیان خودساخته ایجاد می‌شود و جامعه را به انحراف می‌کشاند.

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

92 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
1301
1307
12116
66581
15660985