کد مطلب : 7179
06 مرداد 1399 - 10:41
تعداد بازدید : 239 بار
اخبار » اخبار وسط

مرکز تراث کربلا وابسته به بخش امور معارف اسلامی و انسانی آستان قدس عباسی در راستای مجموعه آثار خود در زمینه احیای میراث علمی علما و اندیشمندان به تازگی کتاب (رسالة فی نفی حجیة الظن) تالیف شیخ محمد تقی هروی حائری ( ۱۲۱۷ -۱۲۹۹ه) از علمای قرن سیزدهم را منتشر کرده است.

این کتاب توسط شیخ محمد جعفر اسلامی مورد تحقیق قرار گرفته و مرکز تراث کربلا آن را بازبینی و فهرست نویسی کرده است.

این کتاب حاوی (337) صفحه است که در بردارنده همه ادله بر حجیت ظن و نیز ذکر اعتراضات و ایرادات وارده به آن است که شامل مقدمه، دو مبحث و یک خاتمه می شود.

ملّامحمّدتقی هروی حائری اصفهانی ابن حسین‌علی بن اسماعیل، از معاریف علماء و مجتهدین و فقهاء و مصنّفین، صاحب تالیفات کثیره است. وی به محضر آقا شیخ محمّدتقی رازی و حاجی کلباسی و سیّدحجّت الاسلام شفتی حاضر شد. سپس به مشهد رضوی و از آنجا به عتبات مقدس عراق مهاجرت نموده و به درس صاحب جواهر و سیّدکاظم رشتی و میرزا علی‌نقی طباطبائی و احتمالاً شیخ مرتضی انصاری حاضر شده تا به درجات عالیه علم و اجتهاد رسید.

به منظور انتخاب این کتاب و اطلاع از مابقی آثار مرکز علاقه مندان می توانند از نمایشگاه دائمی کتاب در نزدیکی باب قبله حرم مطهر حضرت عباس (علیه السلام) در بین الحرمین بازدید نمایند یا از طریق لینک زیر اطلاعات کسب کنندhttp://www.mk.iq/cen.php?id=1

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

22 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
375
1733
5843
44464
16722663