کد مطلب : 4768
01 اسفند 1395 - 08:20
تعداد بازدید : 4329 بار
اخبار » گفتگو

 قائم مقام مرکز طبع و نشر قرآن با اشاره به مراسم نام‌گذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد: برای این مراسم بهترین نسخه کتابت شده قرآن توسط استاد احمد نیریزی را آماده و چاپ کردیم.

سیدعلی سرابی، قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، درباره همکاری این مرکز درباره چاپ قرآن  کریم به مناسبت انتخاب مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، عنوان کرد: ستاد برگزاری مراسم با محوریت استانداری و اداره‌کل ارشاد استان خراسان پیگیر چاپ و انتشار یک قرآن به مناسبت نام‌گذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان در سال ۲۰۱۷ بود تا یک قرآن به این مناسبت چاپ شود.

وی افزود: در این راستا ضمن مشورتی که با مرکز طبع و نشر قرآن صورت گرفت،‌ پیشنهاد شد که یکی از بهترین نسخه‌های کتابت شده توسط استاد احمد نیریزی برای این مراسم آماده‌سازی و چاپ شود که این اتفاق افتاد و مرکز همت کرد تا در اسرع وقت این مصحف آماده شود.

سرابی ادامه داد: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی اقدام به چاپ این نسخه کرد که بسیار نفیس و فاخر است. این مصحف در مراسم افتتاحیه نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ رونمایی و به مهمانان اهدا شد.

وی افزود: این مصحف یکی از برجسته‌ترین نسخه‌های دست‌نویس میرزا احمد نیریزی بوده که شاهکار عرصه کتابت قرآن در ایران به شمار می‌آید. آماده‌سازی و تصحیح این قرآن به صورت کامل انجام شد و با توجه به اینکه رسم‌الخط قرآن باید بر اساس سیاست ابلاغی مرکز طبع و نشر، بر اساس رسم‌المصحف باشد و از آنجا که این نسخه با آن سیاست متفاوت بود اصلاحاتی انجام شد.

سرابی اظهار کرد: تصحیح کاملی صورت گرفت و از نظر صفحه‌آرایی این مصحف بسیار زیبا و دارای آرایه‌های نفیس است. از نظر چاپ و صحافی هم با توجه به امکانات خوبی که چاپخانه آستان قدس رضوی دارد،‌ کار ارزنده‌ای صورت گرفته و نسخه منحصر بفردی تهیه شده است.

 

 

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

504 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
5624
18999
40058
268084
12954726