کد مطلب : 4941
13 ارديبهشت 1396 - 10:45
تعداد بازدید : 2178 بار
اخبار » گفتگو

معاون کتابخانه ملی گفت: 40 نسخه نفیس از کتاب های خطی و چاپی کتابخانه «آنجلیکا » در کتابخانه ملی به نمایش گذاشته می شود.

غلامرضا امیرخانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه امسال ایتالیا میهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است، اظهار کرد: در این راستا با ایتالیایی ها تفاهم نامه ای درباره برپایی این نمایشگاه همزمان با ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در محل موزه کتاب و میراث مکتوب کتابخانه ملی امضا کردیم.
وی با بیان اینکه این کتاب ها متعلق به کتابخانه «آنجلیکا» از کتابخانه های تاریخی و بسیار مهم اروپاست که در شهر رم واقع است، ادامه داد: این کتابخانه بیش از 400 سال قدمت دارد و نخستین کتابخانه ای است که درهای آن از ابتدای تاسیس در سال 1604 میلادی به روی عموم مردم باز شد.
معاون کتابخانه ملی اضافه کرد: بسیاری از آثار نفیس خطی و چاپی و مجموعه ای بی نظیر از نقشه های دنیا در آنجلیکا نگهداری می شود و گزیده ای از اصل این آثار برای نمایش به ایران آورده شده است.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه فردا (چهارشنبه) با حضور اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و معاون وزیر فرهنگ ایتالیا و سایر مقامات این کشور برگزار می شود، افزود: برخی از این کتاب های نفیس مانند سفرنامه های دوران صفویه مربوط به ایران است. 
به گفته امیرخانی، بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است و علاقه مندان می توانند در ایام نمایشگاه همه روزه از ساعت 8 تا 16 به محل کتابخانه ملی مراجعه کنند.
معاون کتابخانه ملی همچنین از انتشار یک کتاب دو زبانه نفیس توسط ایتالیا خبر داد که نمایشگاه یاد شده را کامل معرفی کرده و قرار است فردا در مراسم افتتاح نمایشگاه از آن هم رونمایی شود.
عنوان این نمایشگاه « جاده ابریشم از رم تا تهران» است.
سی ‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می شود.

 

 

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

331 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
10235
14537
68349
222829
12564230