کد مطلب : 6484
23 دی 1397 - 18:42
تعداد بازدید : 866 بار
اخبار » گفتگو

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از آمادگی مبادلۀ نسخه‌های خطی موجود در آستان قدس رضوی به منظور بررسی در موضوعات بین ادیانی خبر داده است. حجت‌الاسلام سیدمحمود مرویان‌حسینی، مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نشست تخصصی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی که با حضور نماینده پاپ از کشور فرانسه در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ضروری است از نسخ خطی این مجموعه در زمینۀ بررسی موضوعات بین ادیانی استفاده شود و دربارۀ اهمیت مراکز مقدس، بر اساس آموزه‌های عیسوی و نبوی تحقیق و فعالیت صورت گیرد؛ در واقع این کاری است که اگر عیسی مسیح(ع) و امام رضا(ع) نیز امروز حضور داشتند، آن‌ها هم انجام می‌دادند.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی افزود: به طور کلی این بنیاد یکی از منحصر به فردترین مراکز اسلامی در زمینۀ تصحیح و احیای نسخه‌های خطی است و در کنار گنجینۀ نفیس آثار خطی کتابخانۀ آستان قدس رضوی، بیش از ۱۰۰ هزار نسخه خطی بسیار زیبا، آن هم به جز نسخه‌های خطی قرآن کریم، در این مجموعه به ودیعه نهاده شده است.

مرویان‌حسینی خاطرنشان کرد: گروه احیای بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی توانسته بیش از ۱۰۰ هزار اثر از میان هزاران نسخۀ خطی را شناسایی و در مورد آن تحقیق کرده و نتایج آن‌ را نیز منتشر کند.

میراث مکتوب

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

129 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
1002
1938
11818
28313
15765896