کد مطلب : 6866
08 مرداد 1398 - 10:08
تعداد بازدید : 295 بار
اخبار » گزارش

قربانعلی پورمرجان در دیدار جمعی از اصحاب رسانه هند بر لزوم گسترش زبان فارسی در هند تأکید کرد و گفت: نسخ خطی نگاشته شده به زبان فارسی در هند مرمت و به خوبی نگهداری و مورد استفاده پژوهشگران قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جمعی از اصحاب رسانه و جراید هند صبح امروز (7 مرداد) ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با قربانعلی پورمرجان، سرپرست معاونت توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی این سازمان دیدار و در خصوص همکاری‌های مشترک فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

پورمرجان در سخنانی، به تشریح فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در امور فرهنگی پرداخت و تلاش‌های گسترده این سازمان برای زمينه‌سازی ارتباط نمایندگی‌های فرهنگی ایران در هند با مراكز فرهنگی هند را برشمرد.

پورمرجان با اشاره به ارتباطات رسانه‌ای میان دو کشور ایران و هند گفت: رسانه‌ها فرصت‌های تازه‌ای برای شناخت دو ملت از یکدیگر ایجاد می‌کنند و امیدوارم در این سفر نیز فرصت‌های رسانه‌ای خوبی برای دو کشور ایران و هند به وجود بیاید.

وی در ادامه، به تأثیرگذاری رسانه‌ها و مطبوعات به شناساندن فرهنگ و هنر ملت‌ها به یکدیگر اشاره کرد و گفت: رسانه‌های قدرت‌های جهانی می‌خواهند با منافع خود، افکار عمومی در جهان را هدایت کنند که هجمه‌های رسانه‌های غربی یکی از این چالش‌هاست و در عین حال می‌توانند تهدیدهایی نیز به وجود بیاورند.

پورمرجان با تأکید بر معرفی ظرفیت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران به جهانیان بیان کرد: ما معتقدیم هنر رسانه این است که بتواند استقلال خود را حفظ کند و از اهداف اصلی که بدان قسم خورده است، بیراهه نرود.

وی همچنین، از اشتراکات فرهنگی میان ایران و هند به نیکی یاد کرد و گفت: ‌ایران و هند از روابط مشترک فرهنگی، زبانی، ادبی، فكری و عرفانی برخوردار هستند به طوریکه زبان فارسی به مدت 700 تا 800 سال، زبان اداری و اصلی هندوستان بوده است.

سرپرست معاونت توسعه روابط فرهنگي  در پایان ، پیشنهاد ساخت فیلم مشترک ایران و هند و اختصاص بخشی از روزنامه‌ها و پایگاه‌های‌ خبری هند به معرفی فرهنگ و هنر ایران به زبان فارسی را داد.

در ادامه این دیدار، اصحاب رسانه و جراید هند به بیان نقطه نظرات خود شامل تقویت تعاملات فرهنگی و توسعه روابط رسانه‌ای بین دو کشور ایران و هند، گسترش زبان فارسی، تعامل شاعران دو کشور، ترمیم و حفظ آثار ارزشمند فارسی و نسخ خطی در هند پرداختند.

 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

21 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
191
1259
7024
2448
16242400