کد مطلب : 7293
23 مهر 1399 - 08:11
تعداد بازدید : 132 بار
اخبار » گزارش

انتشار بولتن ها و نشریات داخلی در صنعت نفت،قدمتی به دیرپایی ایجاد نهاد انتشارات و آگاهی رسانی در این صنعت داشته و از این منظر است که بدرستی صنعت نفت ایران را مهد"روابط عمومی"در ایران می دانند.

تنوع و تعدد بولتن های داخلی و آگهی نامه های انگلیسی و فارسی منتشر شده در آبادان،لندن و مسجد سلیمان،موضوع پایان نامه های دانشجویی و پروژه های تحقیقاتی بسیاری بوده و نکته مهم در اینجاست که این تنوع و تعدد به میزانی است که پژوهش های انجام شده  تاکنون نیز،با مرور زمان و یافته های جدید،نیازمند بازنگری و بروزرسانی اطلاعات و داده ها و نتایج تحقیقاتی می شوند.

به تازگی و با بررسی های به عمل آمده در مراحل مقدماتی و اصطلاحا"وجین" بخشی از اوراق و زونکن های منتقل شده از اهواز و آبادان به مرکز اسناد صنعت نفت،و در زونکن هایی به ظاهر غیر مرتبط،با نسخه هایی از دو نمونه بولتن نفتی مواجه شدیم که تاکنون آگاهی ما از وجود این بولتن ها تنها محدود به برخی روایت های تاریخ شفاهی همکاران بازنشسته و پیشکسوت بود.

این دو نمونه بولتن که پس از جداسازی و ضدعفونی به آرشیو مطبوعات مرکز اسناد صنعت نفت منتقل شده اند،به تکمیل آرشیو متنوع بولتن ها و نشریات کمک كرده و ضمن ثبت و اسکن،در معرض استفاده علاقه مندان و دانشجویان و پژوهشگران قرار گرفته اند.

«یادداشت هفتگی»

اولین بولتن،«یادداشت هفتگی»نام دارد.آن گونه که از مندرجات این مجله هفتگی برمی آید،اولین نسخه  آن در مهرماه سال1352 منتشر شده است.این بولتن، خبرنامه داخلی«اداره آموزش مهارت های فنی»شرکت ملی نفت  ایران است. این اداره با هدف آموزش حین خدمت کارکنان صنعت نفت، راه­ اندازی شده بود و هر هفته، اخبار مربوط به فعالیت­های آن مرکز، در نشریه یادداشت هفتگی منتشر می­ شد.

بيشتر بخوانيد

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

56 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
1012
1499
10272
56243
16793765